School sport Atletika Doskočiště školní

Doskočiště 200x200x50 cm

6478
Barva:

Každé doskočiště potřebuje svou vlastní strukturu, která umožní měkký a přitom bezpečný dopad.

Pro poskytnutí těchto dvou různých vlastností, využíváme 3 druhy molitanu (o různé hustotě a tuhosti). Tyto molitany pak řežeme do desek a pruhu, ze kterých pak vytváříme speciální strukturu. Nejtužší molitan tvoří spodní bezpečnostní vrstvu. Měkký molitan v kombinaci se středně tuhým velmi kvalitním molitanem pak vytváří vhodnou kombinací (komorový systém vhodné výšky a vhodná výška desek vrchní vrstvy a dopadové deky) celistvost a měkkost doskočiště. Závodník tak při svém dopadu nepromačkává jen jedno místo, ale doskočiště pracuje jako celek.

Látkové potahy neslouží jen pro přenos molitanu nebo jeho ochranu.

Dobře volené díly, jejich propojení, velikosti a správná struktura molitanu – to vše je nezbytnou podmínkou pro špičkové doskočiště. Spodní části doskočiště jsou vyráběny z pevné plachtoviny nebo žíněnkoviny (především exteriérová doskočiště), která nepropouští vlhkost od země. Tato látka je velmi pevná a přispívá k celistvosti doskočiště.

Vrchní části doskočiště jsou vyráběny z látkové mřížkoviny, která je pevná, ale zároveň umožňuje únik vzduchu při doskoku závodníka.

Dobrý „odfuk“je nezbytný pro využití dobrých vlastností molitanu.

Dopadová deka je vyráběna na své vrchní části z mřížkoviny, která je ovšem jemnější než ta, která je užívána na vrchních částech jednotlivých dílu doskočiště. Deka je uzpůsobena pro dopad tretrami - nepoškodí povrch.

Cena: 18 400,-
Dostupnost: Na dotaz
koupit ks